Jak si vedly české firmy na mezinárodním veletrhu UGOL Rossii 2013?

Publikováno: 21.6.2013 00:00

Autor: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Jak si vedly české firmy na mezinárodním veletrhu  UGOL Rossii 2013?

České firmy se představily na začátku června (4. – 7. 6.) na mezinárodním veletrhu těžební a dobývací techniky UGOL ROSII & MINING v ruském Novokuzněcku. Veletrh byl zařazen do seznamu českých oficiálních účastí pro svůj vysoký obchodní potenciál.

„Letos jde v pořadí o 20. ročník mezinárodního veletrhu dobývání a důlních technologií v Novokuzněcku. Představily se zde nejvýznamnější firmy z tohoto odvětví, tedy Ruska a Ukrajiny, ale také Velké Británie, Německa, Polska, Slovenska, Kanady, Austrálie, Švýcarska, Itálie a dalších států. Domníváme se proto, že ani české firmy by neměly na takto důležité akci chybět. Naše účast přispívá k dalšímu prohloubení bilaterální a multilaterální spolupráce. Asociace Česká dobývací technika si uvědomuje nezastupitelnou úlohu českého státu při podpoře exportu a oceňuje Ministerstvo průmyslu a obchodu za jeho přístup při organizování českých oficiálních účastí v zahraničí,“ uvedl ředitel ENELEX Libor Vacek.

Na mezinárodním veletrhu UGOL ROSII & MINING se spolu s asociací Česká dobývací technika prezentovalo třináct vystavovatelů. Celková plocha české expozice činila 84 m2. Čeští vystavovatelé uskutečnily více než 120 obchodních jednání se stávajícími či potencionálními obchodními partnery. Odhadované kontrakty v průběhu příštího roku mohly dostáhnout částky více než 75 milionů korun.

Ruská federace je pro ČR dlouhodobě důležitým obchodním partnerem. České společnosti dostatečně znají potřeby tamní Kuzbaské uhelné pánve v oblasti hlubinné i povrchové těžby, a jsou připraveny nabízet zařízení a nové technologie zaměřené především na problematiku zvýšení bezpečnosti těžby včetně uplatnění nových technologií, zvýšení měřitelnosti kvality vytěženého uhlí a rud, vlivu důlní činnosti na okolní krajinu a životní prostředí, investic do nových důlních technologií, dodržování bezpečnosti práce, větrání a degazace hlubinných dolů a geologický průzkum.

Ruská federace patří mezi 12 prioritních zemí nové Exportní strategie 2012 - 2020, skýtá značný potenciál pro zvýšení českého exportu. Vzhledem k tomu, že v ekonomice země pokračuje přechod k tržnímu hospodářství provázený restrukturalizací a transformací celých odvětví i jednotlivých firem, nabízí se pro české vývozce řada zajímavých obchodních a investičních příležitosti, zejména v oblasti dopravní infrastruktury, energetiky, těžby surovin, strojírenství a životního prostředí. Právě přítomnost na místním trhu a znalost ruského podnikatelského prostředí může poskytnout významnou konkurenční výhodu.

O veletrhu (doplněno red. Euroexpo)
Organizátorem tohoto veletrhu je německá společnost Messe Duesseldorf spolu s kuzbaskou veletržní organizací. Veletrh má v daném oboru značné renomé.
V roce 2012 přívítal přes 21 000 profesionálních návštěvníků ze všech regionů na území SNS a sousedních států. Celkem 726 vystavovatelů představilo svá řešení a své pohledy na danou problematiku na výstavní ploše více než 12 000 metrů čtverečních.

URL adresa: http://www.euroexpo.cz/2-101534-jak-si-vedly-ceske-firmy-na-mezinarodnim-veletrhu-
Vytištěno: 26.4.2025 v 05:35